Haber

ABD’de polis eğitim merkezi inşaatına saldırı: 35 gözaltı

Atlanta, Georgia, ABD’de “Polis Şehri”(Polis Şehri) adı verilen Atlanta Kamu Güvenliği Eğitim Merkezi’ne karşı barışçıl protestolar şiddete dönüştü.

South River Ormanı’na inşa edilen eğitim merkezinin polisi militarize edeceğini öne süren göstericiler, inşaat alanına taş ve molotof kokteylleriyle saldırarak iş makinelerini ateşe verdi.

35 gözaltı

Olaylarda 35 kişi gözaltına alındı.

Atlanta Polis Departmanı yaptığı açıklamada, bir grup şiddet yanlısı aktivistin, inşaat ekipmanlarına ve polis memurlarına koordineli bir baskın düzenlemek için Atlanta Kamu Güvenliği Eğitim Merkezine karşı barışçıl bir protestoyu paravan olarak kullandığı için büyük miktarda inşaat ekipmanının hasar gördüğünü söyledi. .

‘Yeni protestolara hazırız’

Açıklamada, grubun siyah kıyafetlerle inşaat alanına girerek polis ekiplerine büyük taş, tuğla, molotof kokteyli ve havai fişeklerle saldırdığı belirtildi. “Yasa dışı eylemler bedensel zararla sonuçlanabilirdi. Memurlar, tutuklamalar yapmak için itidal uyguladılar ve ölümcül olmayan yaptırımlar kullandılar.”söylendi.

Eğitim merkezi için önümüzdeki günlerde çok sayıda protesto planlanırken, Atlanta polisi planlanan protestolara hazırlıklı olduklarını bildirdi.

Polis 1 göstericiyi öldürdü

Ocak ayında eğitim merkezine yönelik bir protesto sırasında polis araçları ateşe verildi ve 26 yaşındaki bir protestocu polis tarafından vurularak öldürüldü.

Polis ilk önce protestocunun kendilerine ateş ettiğini ve bir eyalet polisini yaraladığını belirtti.

Polise silahlı çatışma eğitimi verilecek

Atlanta Kamu Güvenliği Eğitim Merkezi, polis için silahlı çatışma ve hızlı takip eğitimini ve itfaiyecilerin alevle mücadele uygulamaları için eğitim alanlarını içerecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu