Haber

Archer kaymakamı tekerlekli sandalyeyle basket topu attı

– Manifest eşleşmesi

Archer kaymakamı tekerlekli sandalyeyle basket topu attı

İZMİR – Atlı okçuluk sporundaki başarılarıyla dikkat çeken Bornova Kaymakamı Fatih Genel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle tekerlekli sandalyeye binerek engelli sporcularla basketbol oynadı.

İzmir Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nin spor salonu çılgınca karşılaşmaya sahne oldu. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen basketbol maçında tekerlekli sandalye kullanan engelli sporcular bir araya geldi. Atlı okçuluk sporunda başarılara imza atan Bornova Kaymakamı Fatih Genel de tekerlekli sandalye kullanarak basketbolcularla birlikte ısındı. Kaymakam Genel, daha sonra tekerlekli sandalyede tekrar basket atışları yaptı.

“Engel tanımıyoruz”

Genel, “Bugün engel tanımadığımızı göstermek için buradayız. Engelliler her sporu yapabilirler. Basketbol aslında en zor sporlardan biridir. Sporcuyum ve basketbol oynamaktan keyif aldım. İlk defa oynadım.” tekerlekli sandalye ile spor yapmak ve tabi ki zordu ama güzel bir gündü. Buradan tüm özel gençlerimizi ve engelli vatandaşlarımızı bu tür mücadelelere davet ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu