Ekonomi

Arthur J. Gallagher Morgan Stanley aracılığıyla 3 milyona kadar hisse satışı planlıyor

Küresel bir sigorta brokerliği ve risk yönetimi hizmetleri firması olan Arthur J. Gallagher & Co. (NYSE: AJG), Morgan Stanley & Co. LLC ile 3 milyona kadar adi hisse senedinin potansiyel satışına olanak sağlayan yeni bir hisse senedi dağıtım anlaşması yaptığını duyurdu. Bugün yürürlüğe giren anlaşma, bu hisselerin zaman zaman piyasada arz yoluyla satılmasına izin veriyor.

Yeni anlaşma, daha önce hiçbir hissenin satılmadığı bir düzenlemenin yerini alıyor. Bu anlaşma, şirketin 12 Şubat 2024 tarihinde yapılan raf kayıt beyanından faydalanmaktadır. Piyasada satış programının yapısında veya şartlarında önemli bir değişiklik yapılmamıştır.

Hisse senedi dağıtım anlaşmasının hükümleri uyarınca, hisseler geçerli piyasa fiyatlarından veya pazarlıklı işlemler yoluyla satılabilir. Satış temsilcisi olarak hareket eden Morgan Stanley, satılan tüm hisseler için brüt satış fiyatının %1,25’ini aşmayacak bir komisyon alacaktır.

Arthur J. Gallagher, kendilerinin herhangi bir hisse satma yükümlülüğü bulunmadığını, Morgan Stanley’nin de herhangi bir hisse almaya ya da satmaya zorlanmadığını açıkladı. Şirket ayrıca, satılabilecek hisselerin sayısı ya da bu tür satışların fiyatları veya tarihleri konusunda herhangi bir güvence verilemeyeceğini de kaydetti.

Anlaşma, Arthur J. Gallagher’ın Morgan Stanley’i değiştirilmiş şekliyle 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamında ortaya çıkabilecek belirli yükümlülüklere karşı tazmin etmeyi kabul ettiği bir tazminat maddesi içermektedir.

Yatırımcılar, satılan tüm hisselerin Tescil Beyanına göre ihraç edileceğini ve bugün tarihli izahname eki ile destekleneceğini unutmamalıdır. Bu düzenlemenin ayrıntıları bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu