Haber

Bakan Kurum: “Felaketin üzerinden 63 gün geçmesine rağmen 85 bin konutlu başka ülke bulamazsınız”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Dünyanın neresine giderseniz gidin, facianın üzerinden 63 gün geçmesine rağmen bugün itibariyle 11 ilde 85 bin konutun olduğu başka bir ülke bulamazsınız.”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Pendik Toplu Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Kurum, “Sanat eserleri ortaya koyduk ve bu anlayışla yıllardır Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çalışıyoruz. Değerli kardeşlerim bedenimiz burada olsa da kalbimiz Hatay’da, ruhumuz Kahramanmaraş’ta” dedi. , aklımız Malatya’da. Dünyanın neresine giderseniz gidin, facianın üzerinden 63 gün geçmesine rağmen, “11 ilimizde 85 bin konutu olan, prestiji olan başka bir ülke bulamazsınız. Başka bir lider göremezsiniz. Bu, büyük Türkiye’nin gücü ve Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğidir” dedi.

“Toplamda 650 bin konutu tamamlayarak inançlı konutlarımızı tamamlayacağız”

Açıklamalarına devam eden Kurum, “Mayıs sonu prestijiyle 319 bin konutun bitirme sürecini başlatacağız. 1 yıl içinde afet mağduru kardeşlerimize teslim edeceğiz. toplamda 650 bin konutu tamamlayarak inançlı evleri.Önümüzdeki yıl ramazanda onların bayramında misafiri olacağız.Çalışma ve hizmet politikasının öncüsü Cumhurbaşkanımızla görüşeceğiz.168 işyerimizi keyifli Pendik’imizde birlikte açılışını yapıyoruz. .Açacağımız tüm çalışmalarda Pendikli kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.Bahçelerden artan yeşil alanlara kadar sizlere daha iyi bir gelecek sunabilmek için yapıyoruz.Aynamız hep eser oldu.Hep böyle oldu milletimize hizmet için ve bu anlayışla çalıştık. Pendik’te milletimizin bahçesini bitirdik, sizlere teslim ettik” dedi.

“Atatürk Havalimanı Millet Bahçemizde 14 Mayıs’ı büyük bir coşkuyla kutlayacağız”

Bakan Kurum, “Şimdi inşallah nisan sonunda Atatürk Havalimanı Millet Bahçemizi Sultan Fatih şehrinde Türkiye’ye kazandıracağız ve 14 Mayıs’ı orada büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Yeni yüzyılı kutlayacağız. “İstanbul’un her mahallesini seviyoruz. Onu çok seviyoruz. Acı çeken milletimiz için onu seviyoruz. Sizin için seviyoruz, size hizmet etmek bizim için en büyük onurdur. Bu anlayışla yüz yılı alacak işi 21 yıldır yapıyoruz. Eser üretiyoruz.” “Eser siyaseti yapıyoruz. Ne yazık ki başkaları gibi taşları üst üste koymadan tırnakları yok. Kentsel dönüşüm diyoruz, belediyeleri deprem dönüşümü ile ilgili her yıl 10 bin konut yapacağız dediler ama çivi bile çakmadılar. Şimdi seçime girdik. Seçimdeyiz. İstanbul” Ankara’nın derdi yok mu? Ankara’nın ihtiyacı yok mu? Nerde buraların belediye başkanları? Bulamıyorsunuz maalesef. Önderliğimiz, Genel Önderimiz Recep Tayyip Erdoğan bu işlerin garantörüdür” dedi. – İSTANBUL

haberkahramankazan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu