Haber

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici terörle mücadeleye ilişkin açıklamasında geri adım attı

9 askerimizin şehadetinin ardından “Terörün her türlü unsuruyla topyekün mücadele edilmeli” paylaşımı yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici tepki çekti ve geri adım attı. Yeni bir açıklama yapan Destici, “Bizim hiçbir siyasi partiyle uzantıları dışında bir sorunumuz yoktur ve olamaz. Bir yerde hata veya hata görürsek uyarın yeter.” İfadelerini kullandı.

DESTEKÇİ: TERÖRÜN TÜM UNSURLARINA KARŞI ÇABA GÖSTERİLMELİ

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, geçtiğimiz haftalarda Pençe Kilit bölgesinde 9 askerimizin şehit olmasının ardından sosyal medya hesabından tartışmalı bir açıklama yaptı. Terörün tüm unsurlarına karşı topyekun çaba sarfedilmelidir. Birçok muhalefet partisinin logosunun yer aldığı görseli paylaşan Destici, “Bu durum siyasi partilerimiz için de geçerli” dedi.

“HİÇBİR SİYASİ PARTİ İLE UZATMALARI DIŞINDA HERHANGİ BİR SORUNUMUZ YOK”

Sivas ve bölge belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katılan Mustafa Destici, o paylaşıma değindi. Destici, şöyle konuştu: “Siyaset hiçbir zaman bir meslek ya da kazanç kaynağı olmamalıdır. Ülkemizin ve milletimizin yaşadığı her sorunda hiçbir siyasi partinin değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş, yasal, hükümetlerinin yanında olun. Yani her zaman yanında olun. Devlet, ülke ve millet tarafından. Nerede olacağız?” Ve olmamız gerektiği konusunda bir an bile tereddüt etmedik. Hiçbir siyasi partiyle uzantıları dışında sorunumuz yoktur ve olamaz. Bir yerde hata, kusur görürsek bizi uyarmanız yeterli. Bu bizim görevimizdir.”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici

BBP LİDER DESTICI’NIN PAYI

Destici, paylaşımında şunları kaydetti: “Terörün tüm unsurlarına karşı topyekun çaba gösterilmeli. Terör örgütüyle sadece dağlarda mücadele etmek, onu yok etmek ve bitirmek için yeterli olmayacaktır. Terörün tüm unsurlarıyla mücadele edilmesi gerekiyor. terörizm, özellikle de onun siyasi uzantıları.

Devlet, başta güvenlik olmak üzere diğer kurumlarıyla terör örgütüne karşı amansız bir mücadele yürütürken, Anayasa Mahkemesi “tarafsızlık ve hukuk” bahanesiyle bu mücadeleye zarar verecek kararlara imza atıyor, beklenen ve acil önlemleri almıyor. HDP’nin kapatılması, hazine yardımının kesilmesi gibi kararlar. Bu ödülü alamaması veya terörü savunduğu gerekçesiyle cezaları kesinleşen kişilerin haklarını defalarca ihlal etmeye karar vermesi kabul edilemez.

Devlete, ülkeye, millete saldırı söz konusu olduğunda herkes ve her kurum taraftır ve taraf olmak zorundadır. Bu durum siyasi partilerimiz için de geçerlidir. Terör örgütünün siyasi uzantılarıyla yakın temas halinde olan, onları kırmızı halılarla karşılayan, onlarla işbirliği yapan, liderlere her fırsatta selam gönderen, bugün terörü kınayan, şehitlerimizi ananların samimiyetine çağrıda bulunulmaktadır. soru.

Terörü ve terör örgütlerini savunan 500’den fazla sözde milletvekilinin dokunulmazlık dosyası Meclis’te oylanmazsa; Terör savunucularının TBMM Başkanlık Divanı’nda, yürütme kurulunda ve Meclis sıralarında yer almasına izin verilirse; Kulislerde çay-kahve içip sohbet etseler bile, bu hainler parlamento koridorlarında el sallayıp dolaşsalar, Meclis kürsüsünden devlete ve kahraman ordumuza parmak sallasalar bile; Demek ki Meclis’teki diğer siyasi partiler terörle mücadele konusunda üzerlerine düşen görevi yapmıyorlar.

Seçimlerde terör örgütünün siyasi koluyla işbirliği yaparsanız; İşbirliği yaptıkları kişilerle paylaşırsanız; Bazı çıkarlar için mutabakat zaptı imzalıyorsanız ve birkaç bakanlık ve sandalye için PKK, TİKKO, DHKPC partileriyle aynı adaya oy vermek istiyorsanız; Bugün yaptığınız sahte kınamaların milletimiz nezdinde hiçbir değeri yoktur.

Kimse şunu unutmasın: Terör eylemleriyle Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk milletini ele geçirmeye çalışanlar hüsrana uğrayacaktır. “Daha dün 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde hep birlikteydiniz.”

DESTEKÇİ: YARASI OLAN İLGİLİDİR

Tepkilerin ardından Destici bir paylaşım daha paylaştı. Destici, şöyle konuştu: “Diyorlar ki, ‘Yarası olan gücenir. Allah aşkına, bu paylaşımımda PKK’nın siyasi kolu olan partiler dışında herhangi bir partiye hakaret var mı, terör örgütüyle bağlantılı olduğu yönünde bir suçlama var mı?”

Sadece 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde aynı CB adayını desteklediğinizi söylüyorum. Meclis muhalefet lobisindeki sözde terör örgütü mensuplarıyla çay kahve sohbeti yapmayı uygun bulanlar, bugün bana alçakça hakaret etmeyi bırakıp bunun saçmalık olup olmadığını söylesinler. Haklı olsalar dahi milletten özür dilemeli, siyasi bölücülerle diyalog ve işbirliklerinden vazgeçmelidirler. “Aşağıdaki tweet’i bir kez daha sakince okumalarını tavsiye ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu