Ekonomi

BofA, davadaki gerilemenin ardından Acadia hisselerinin hedefini düşürdü

Salı günü BofA Securities, Acadia Pharmaceuticals (NASDAQ:ACAD) için hisse fiyat hedefini revize ederek bir önceki 33,00 $’dan 30,00 $’a düşürdü ve hisse senedi üzerindeki Nötr duruşunu sürdürdü. Ayarlama, Acadia’nın şizofreninin negatif semptomlarının (NSS) tedavisi için pimavanserini test eden faz 3 ADVANCE-2 çalışmasının birincil son noktasına ulaşamadığının açıklanmasının ardından geldi.

Çalışmanın 26. hafta sonuçları, negatif semptom değerlendirmesi-16 (NSA-16) toplam skorunda pimavanserin grubunda -11,8’lik bir değişim gösterirken, plasebo grubu için -11,1’lik bir değişim göstermiştir ve p-değeri 0,4825’tir. Acadia, pimavanserin ile daha fazla klinik çalışma yürütme niyetinde olmadığını belirtti.

Bankanın analistleri, NSS endikasyonunun tarihsel olarak tedavilerle ele alınmasının zor olduğuna ve ADVANCE-2 denemesinin sonucunun beklenmedik olmadığına dikkat çekti. Analistler, önemli kanaat önderlerinin deneme sonuçlarına ilişkin beklentilerinin düşük olması nedeniyle programa tek başına bir değer atfetmemişti.

Acadia Pharmaceuticals için odak noktası şimdi Daybue’nun Rett sendromundaki ticari performansına kayıyor. Güncellenen indirgenmiş nakit akışı (DCF) modelinde, boru hattı değeri önceki 1,4 milyar dolardan 1 milyar dolara düşürüldü. Bu değerleme, Alzheimer hastalığı psikozunda ACP-204 ve Prader-Willi sendromunda ACP-101 için devam eden ve her ikisi de ileri deneme aşamalarında olan araştırmaları içermektedir.

Revize edilen 30 $ fiyat hedefi, Acadia’nın klinik hattındaki son gelişmeler ışığında güncellenen değerlemeyi yansıtmaktadır. NSS programındaki gerilemeye rağmen, BofA Securities hisse senedi üzerindeki Nötr notunu korumaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu