Haber

Brezilya’da 12 yaşındaki kız prize takılı cep telefonunu kullanırken elektrik akımına kapılarak öldü

Brezilya’nın kuzeydoğusundaki Piaui’de yaşayan 12 yaşındaki Laisa Sofia da Silva Teixeira, fişe takılı cep telefonunu kullanırken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. İlk çarpmanın etkisiyle ağır yaralanan genç kız, aldığı darbelere dayanamadı. acil serviste alındı. Şiddetli elektrik boşalması, şarj cihazını neredeyse tamamen tahrip etti.

OKULLAR TATİL

Buna yanıt olarak, Laisa’nın yaşadığı yerel yönetim 19 Haziran Pazartesi günü okullardaki dersleri iptal etti ve kasaba genelinde yas ilan edildi.

İNSANLAR ÇİNLİ ŞARJ CİHAZLARINA KARŞI UYARDI

Birleşik Krallık’ta tüketiciler, Çin yapımı ucuz şarj cihazlarını satın almamaları konusunda uyarıldı. Çünkü bu çalışmalar yangın ve elektrik çarpması riski taşımaktadır. Chartered Trading Standards Institute’un lideri Leon Livermore, insanların elektrikli ürünleri yalnızca güvendikleri tedarikçilerden satın almaları gerektiğini vurguladı.

Pek çok ithal şarj cihazı Birleşik Krallık güvenlik yönetmeliklerini karşılamaz ve ciddi elektrik çarpmasına, yaralanmaya veya yangına neden olabilir. Tedarikçilerin ve perakendecilerin sattıkları tüm elektrikli ekipmanların güvenilir olmasını sağlamaları yasal bir zorunluluktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu