Takım

BSH Türkiye’nin “Bi’ Fikrim Var” yarışmasına yoğun ilgi

BSH Türkiye’nin “Bi’ Fikrim Var” beyaz eşya teknolojisi fikir yarışmasında başvuru süreci tamamlandı. Yoğun ilgi üzerine jüri değerlendirmesi öncesi gerçekleştirilecek atölye çalışmalarının kapasitesi yüzde 50 oranında artırıldı.

Gençlere teknoloji okuryazarlığı kazandırmak üzere 2017 yılından bu yana Kodluyoruz Derneği iş birliğiyle Makers of Tomorrow Projesi’ni sürdüren BSH Türkiye, bu kapsamda “Bi’ Fikrim Var” yarışmasını hayata geçirmişti. Yarışma için başvuru dönemi sona erdi. Yarışmaya, yalnızca Tekirdağ’dan yüzlerce öğrenci müracaatta bulundu. Ağır ilgi üzerine, 14-15 Kasım’da BSH Türkiye’nin Çerkezköy Fabrikası’nda bulunan BSH Makers Lab’da yüz yüze gerçekleştirilecek atölye çalışmalarına katılacak gençler için ayrılan kapasite yüzde 50 oranında artırıldı.

Beyaz eşya teknolojisi, mekatronik/otomasyon, sunum teknikleri ve tüketici iç görüleri eğitimlerinin yer aldığı atölyenin akabinde heyet en başarılı 5 projeyi belirleyecek. Proje sahibi ekipler, 3 günlük kodlama, elektronik ve proje planlama atölyelerine katılacak. Daha sonra da sağlanacak gereç takviyesiyle fikirlerini prototipe dönüştürerek heyet karşısına çıkacak. Finale kalan ekiplerden dereceye giren birinci 2 ekip 23-27 Ocak 2023 tarihlerinde Makers Lab’da gerçekleştirilecek yüz yüze kodlama kampına katılmaya hak kazanırken, birinci olan takımın üyeleri BSH Türkiye’de staj yapma imkanı elde edecek.

Takımlara rehberlik edecek heyet üyeleri

Yarışmanın, alanında ehil isimlerden oluşan heyet üyeleri de netleşti. Heyette BSH Türkiye üst seviye yöneticileri, Kodluyoruz Derneği takımı, influencer ve gazetecilerin yanında Prof. Dr. Metin Türkay, Dr. Öğretim Üyesi Levent Çolak bulunuyor. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu