Haber

Çarşamba Belediyesi Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyasının Sonuçlarını Açıkladı

Çarşamba Belediyesi’nin çocuklara sıfır atık bilincini yerleştirmek için “Atıklarınız hayat olsun” sloganıyla okullarda başlattığı Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası sona erdi.

Kampanyada Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ahmet Eymen Şahin topladığı 64 bin 428 litre atık yağ ile birinci, Dikbıyık İlkokulu öğrencisi Berva Güntepe 40 litre atık yağ ile ikinci, Atatürk Ortaokulu öğrencisi Efe Rahman Arıcı oldu. 17,5 litre atık yağ ile üçüncü oldu. Kampanya kapsamında toplam 700.286 litre atık yağ toplandı.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, kampanyaya katılarak dereceye giren öğrencileri makamında ağırlayarak onlara yemek tableti hediye etti.

Doğan, ilçelerindeki okullarda sıfır atık ve geri dönüşüm bilincini geliştirmek için başlattıkları kampanyanın sonuna geldiklerini belirterek, “Tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Çocuklar unutmayın ki dünya sizinle büyüyecek. Eller temiz çevre temiz çarşamba temiz vatan diyerek çalışmalarımıza devam ediyoruz.İlçemiz genelinde sıfır atık ve geri dönüşüm.Dönüşüm bilincine büyük önem veriyoruz.1 litre kullanılmış yağ 1 milyon litre içme suyuna etki ediyor. öğrencilerimizden başlayarak bir farkındalık kampanyası başlattık.” söz konusu.

sebinkarahisar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu