Ekonomi

Çin İş Geliştirmeyi Desteklemek İçin Mali Politikalarını Güçlendiriyor

PEKİN, 8 Eylül (Xinhua) — Çin, iş gelişimini ve reel ekonomiyi desteklemek için bu yıl mali politikalarını güçlendirdi.

Çin Devlet Vergi İdaresi yetkilisi Luo Tianshu, Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, vergi ve harç kesintileri ve ertelemelerinin yanı sıra yeni uygulanan vergi iadelerinin fiyatının ilk yedi ayda 1,05 trilyon yuan’a (yaklaşık 145,86 milyar dolar) ulaştığını belirtti. 2023.

Çin’de işletmelerin zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olmak için bir dizi olumlu önlem uygulandı. Mikro ve küçük firmalar ile serbest meslek sahibi hanelere yönelik tercihli vergi politikaları 2027 yılı sonuna kadar uzatılırken, araştırma ve geliştirmeye yönelik daha fazla kurumsal harcama vergiden düşülebilir hale getirildi.

Maliye Bakan Yardımcısı Wang Dongwei, basın toplantısında teknolojik inovasyonun, reel ekonominin ve özellikle mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelerin güçlü siyasi temellere sahip olduğunu söyledi.

Wang, küçük ölçekli vergi mükelleflerine yönelik katma değer vergisi muafiyetinden yarıya indirilen bireysel gelir vergisinin daha serbest meslek sahibi hanelere genişletilmesine kadar söz konusu politikaların ihtiyatlı ve etkili olduğunun kanıtlandığını vurguladı.

Luo’ya göre vergi yetkilileri, işletmelerin bu avantajlardan gerçekten yararlanabilmesini sağlamak için uygun vergi politikalarını açıklama ve teşvik etme çabalarını daha da yoğunlaştıracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu