Haber

Çin’de ‘Geleceğin Şehri’ Altıncı Yıldönümünü Kutluyor

“Geleceğin şehri” olarak adlandırılan Xiong’an Yeni Bölgesi, Cumartesi günü altıncı yılını kutladı.

1 Nisan 2017’de Çin, başkent Pekin’in yaklaşık 100 kilometre güneybatısında yer alan Xiong’an Yeni Bölgesi’ni kurma planını duyurdu.

Proje ile 1.770 kilometrekarelik alan üzerinde yenilikçiliği esas alan ve kaliteli bir ulusal kalkınma modeli sağlayan yeşil bir şehir inşa edilmesi hedeflendi.

SES 1 (Çince): PENG XUGENG, Çin Xiong’an Cluster Ekolojik İnşaat Yatırım Limited Şirketi Yetkilisi:

“2017 yılından bu yana Xiong’an’a toplam 470.000 mu (yaklaşık 31.300 hektar) orman eklendi. Yüzde 34’e ulaşan orman alanı yılda 300.000 ton karbon tutma kapasitesine sahip. Ekolojik koruma çalışmaları da yapılıyor. yeni bölge inşa edilirken dışarı.”

SES 2 (Çince): YUAN XIAODONG, Xiong’an Yunwang Technologies Limited’in Teknolojiden Sorumlu Başkanı:

“Xiong’an Kentsel Programlama Merkezi, Xiong’an’da akıllı bir şehrin inşası için temel oluşturacak. Merkez aynı zamanda şehrin yüksek kaliteli gelişimi için değerli bir motor görevi görecek. Nihayetinde, şehrin küresel bir inovasyon merkezi haline gelmesi için itici bir güç olacaktır. ve tüm şehir yönetim sürecinde değerli bir rol oynayacaktır.”

SES 3 (Çince): TAO YE, Xiong’an İnovasyon Enstitüsü Proje Müdürü:

“İnovasyon için bir platforma ihtiyaç duyulduğu için, Xiong’an bu ihtiyacı karşıladı. Xiong’an ayrıca bölgede kalmamız için uygun tesislere sahip, böylece tüm zamanımızı araştırmaya ve şehir inşasına katkıda bulunmaya ayırabiliriz.”

Xiong’an Yeni Bölgesi, daha önce Pekin’de bulunan ve şehrin ulusal başkent rolü için gerekli olmayan işlevleri devralan bir yer olarak tasarlandı.

Bölge ayrıca Pekin-Tianjin-Hebei bölgesinin koordineli gelişiminin ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Xiong’an’dan bildirdi. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu