Ekonomi

CW Enerji, Sunteks Dokuma ile Güneş Enerjisi Santrali Kurulumu İçin Sözleşme İmzaladı

CW Power, Sunteks Dokuma ile güneş enerjisi santrali kurulum sözleşmesi imzaladı. CW Power, Ağrı’daki lokasyonuna 7.500 kWe kapasiteli güneş enerjisi santrali kuracak.

Sektördeki son teknolojileri geliştirerek kullanıcıların güç ihtiyaçlarına kalıcı çözümler üretmeye devam ettiklerini belirten CW Güç Yönetim Konseyi Lideri Tarık Sarvan, “Bu kapsamda Sunteks Dokuma ile de güzel bir iş birliğimiz oldu. Bu doğrultuda, Sunteks Dokuma ile firmamız arasında güneş enerjisi santrallerinin kurulumuna ilişkin “Sözleşme imzalanmıştır. Ağrı ilinde bir araziye 7 bin 500 kWe kapasiteli güneş enerjisi santrali kurulumu için firmayla KDV hariç toplam 7 milyon 436 bin USD tutarında güneş enerjisi santrali kurulum sözleşmesi imzaladık. Anlaşmamız her iki şirkete de hayırlı olsun” dedi.

“Türkiye’nin her yerinde proje üretmeye devam edeceğiz”

Böylesine değerli bir projeyi hayata geçirmiş olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Sarvan, Türkiye’nin her yerinde proje üretmeye devam edeceklerini kaydetti. Sektörün ihtiyaç duyduğu çözümleri sunmaya devam edeceklerini belirten Sarvan, “Ülkemizin enerji alanında bağımsızlığa kavuşması açısından yenilenebilir enerji yatırımları büyük önem taşıyor. Sanayicilerimiz de güneşten gelen enerjiyi büyük bir verimliliğe dönüştürüyor. fabrikaları için önemli bir unsur. Buna katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu