Haber

Didim’de Kaçak Yapılara Geçit Yok

Didim Belediyesi, kaçak ve gelenek dışı yapılarla mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor.

Vatandaşların daha inançlı bir kentte yaşamlarını sürdürebilmeleri için Didim Belediyesi ekipleri kent genelindeki tüm inşaatlarda denetimlerini sürdürüyor.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci, Zeynel Şener ve İbrahim Metin Başer’in bizzat katılımıyla gerçekleştirilen denetimler kapsamında, devam eden binalar hakkında tutanak tutularak, mühürleme işlemleri yapıldı. ilçesinde imar aykırı üretilecek. Emniyet Müdürlüğü ekiplerince geniş güvenlik önlemi alınan mühürleme işleminin ardından kaçak ve imarsız yapılar hakkında yasal işlem başlatıldı.

İlçe genelinde kaçak yapılaşmaya izin verilmeyeceğini belirten Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Göreve geldiğimiz günden bu yana vahşi imar rantıyla uğraştık. Geldiğimiz noktada bu çabamızda ne kadar haklı olduğumuz bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Vatandaşlarımızın ve misafirlerimizin sağlıklı binalarda ikamet etmesi tek ve öncelikli gerçeğimizdir. Eksiklere göz yummadan gereğini yapmaya devam edeceğiz. Yapı Denetim ve Zabıta gruplarımız, ilimizde yapımı devam eden binaları denetleyerek, ruhsat eklerine aykırı, kaçak ve izinsiz, Bakanlığımızca izin verilen projesi dışında kalan yapıların inşaatına devam edilmemesi için çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor. Daha önce yapılmış olan imar işlemlerine uymayan, imar işlemlerine aykırı belediyeler” dedi. sözlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu