Haber

Eski İsrailli subayın bir televizyon programında söylediği dehşet verici sözler: Gazze’de sivil nüfus yok, 2 buçuk milyon terörist var

İsrail Abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik yoğun bombardıman sürerken, eski bir İsrailli subayın katıldığı bir televizyon programında söylediği sözler pek çok kişinin pes etmesine neden oldu. Eski İsrailli subay: “Gazze’de sivil nüfus yok. 2,5 milyon terörist var.” söz konusu.

Eski İsrail subayı Eliyahu Yossian katıldığı bir televizyon programında İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarını değerlendirdi.

“GAZZE’DE 2.5 MİLYON TERÖRİST VAR”

İnsanlık trajedisinin yaşandığı Gazze için tüyler ürpertici ifadeler kullanan Yossian, “Gazze’de sivil nüfus yok. 2,5 milyon terörist var.” Tel Aviv yönetiminin insanlık dışı politikasını savundu.

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e karşı kapsamlı bir operasyon başlattı. İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne ağır hava saldırıları başlattı. İsrailli yetkililer, Gazze’den düzenlenen saldırılarda 312’si asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldürüldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İSRAİL’E YAPILAN SALDIRILARDA 8 BİNDEN FAZLA FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında 3 bin 457’si çocuk, 2 bin 136’sı kadın olmak üzere 8 bin 306 Filistinlinin öldürüldüğünü, 21 bin 48 kişinin de yaralandığını bildirdi. İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 122 Filistinli öldü, yaklaşık 2 bin Filistinli de yaralandı. İsrail bombardımanı nedeniyle Gazze’de 35, Lübnan’da ise 1 gazeteci hayatını kaybetti.

HAVA SALDIRILARININ DOZU ARTTI

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yoğun saldırıları nedeniyle bölgedeki sabit sınır, cep telefonu ve internet iletişim hizmetleri durma noktasına geldi. İsrail ordusu, 26 Ekim’den itibaren sınırlı kara operasyonlarını genişletmeye başladı ve hava saldırılarının dozunu daha da artırdı. Binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Gazze’nin en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi de İsrail ordusunun hedefi oldu.

LÜBNAN SINIRI DA AKTİF

Lübnan’da İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda şu ana kadar 48 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu