Haber

Fransa’da lise öğrencilerinin lisede bomba tehdidinde bulunduğu belirlendi.

Fransa’nın Lyon kentindeki Camus-Serlenaz Lisesi’ne yönelik çok sayıda bomba tehdidinin lise öğrencileri tarafından dersleri iptal etmek için yapıldığı ortaya çıktı.

Ülke basınında yer alan habere göre polis, sömestr tatiline yakın liselere farklı günlerde yaptığı sahte bomba tehditleri nedeniyle devam eden soruşturma kapsamında 2 lise öğrencisini gözaltına aldı.

Öğrencilerden biri, polis sorgusu sırasında idareye e-posta ile gönderilen bombalı tehdit ihbarlarının kendileri tarafından yapıldığını itiraf etti. Adı açıklanmayan öğrenci, bu bildirimleri derslerin iptali için yaptıklarını söyledi.

Savcılık, “kamu hizmetinden sorumlu kişilere yönelik tehditte bulunmak” suçundan soruşturma başlatarak, gözaltına alınan iki lise öğrencisini denetim kuralıyla serbest bıraktı.

Birkaç aydır ülkedeki 20’ye yakın lisede emsal raporları yapıldı.

Lyon kentindeki Camus-Serlenaz Lisesi, 20-21 Şubat tarihlerinde yapılan bomba ihbarları üzerine güvenlik nedeniyle boşaltıldı.

Yapılan incelemelerde raporların uydurma olduğu ortaya çıksa da bu raporlar nedeniyle birçok test ertelendi.

Öte yandan Ocak ayından bu yana aralarında Lille, Grenoble, Versailles, Oise ve Creteil’in de bulunduğu 20’ye yakın bölgede geçersiz bomba uyarıları yapılıyor.

Raporlar geçersiz olurken, polis geniş çaplı soruşturma başlattı.

pazarlar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu