Haber

Gürcistan, Çin vatandaşlarına yönelik vize şartını kaldırdı

Gürcistan hükümetinin, bugünden itibaren ülkeye seyahat eden Çin vatandaşlarına yönelik vize şartını kaldırdığı bildirildi.

Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili, başkent Tiflis’te başkanlığını yaptığı Bakanlar Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, Çin-Gürcistan ilişkilerini değerlendirdi.

Temmuz ayında Çin’de temaslarda bulunduğunu belirten Garibashvili, iki ülke arasındaki ilişkilerin olumlu yönde geliştiğini söyledi.

Garibashvili şu ifadeleri kullandı:

“Bildiğiniz gibi Çin’e çok başarılı bir ziyaret gerçekleştirdim. Çin bugün dünyanın ikinci ekonomisi, en güçlü ekonomilerinden biri ve temel ilgi alanlarımızdan biri de Çin ile ticari ve ekonomik ilişkileri güçlendirmek ve daha fazla yatırım çekmek. “

Garibaşvili, amaçlarının Çin’den daha fazla turist çekmek olduğunu kaydederek, “Bu nedenle bugünden itibaren Çin vatandaşlarına vizesiz seyahat başlatma kararı aldık.” söz konusu.

Temmuz ayının sonunda 31. FISU Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nın açılış törenine katılmak üzere Çin’e giden Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, iki ülke arasındaki ilişkilerin “orta seviyeye çıkarıldığını” duyurdu. stratejik ortaklık”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu