Ekonomi

Hasbro beklenenden daha büyük gelir düşüşü bildirdi

Hasbro Inc., ikonik Monopoly masa oyununun arkasındaki şirket. (NASDAQ:HAS), 31 Aralık’ta sona eren tatil çeyreği için satışlarda ve karlarda önemli bir düşüş bildirdi. Salı günü yayınlanan sonuçlar, LSEG verilerine göre net gelirin %23 düşüşle 1,29 milyar dolara gerilediğini ve 19,3 düşüşle 1,36 milyar dolarlık ortalama analist beklentilerinin altına düştüğünü gösterdi. %.

Oyuncak üreticisinin kazancı da analist tahminlerinin altında kaldı. Belirli kalemler hariç, Hasbro’nun hisse başına kazancı 38 sent olarak gerçekleşti ve 66 sentlik beklentilerin altında kaldı.

Hasbro’nun mali performansındaki düşüş, oyuncak sektöründen gelen talebin giderek azalmasına bağlanıyor. Eğlence harcamalarının azalması ve Walmart (NYSE:WMT) ve Target gibi büyük perakendecilerin temkinli stoklama yapması gibi faktörler, şirketin geçen yılki satışlarına baskı yaptı.

Hasbro, 2024 yılının tamamına bakıldığında, büyük ölçüde zayıflayan dijital oyun pazarı nedeniyle ana Wizards of the Coast segmentinde gelirde %3 ile %5 arasında bir düşüş öngörüyor.

Bu duyuru, bir diğer önde gelen oyuncak şirketi Mattel’in (NASDAQ:MAT) geçen hafta yayınladığı, zayıf bir tatil çeyreği ve 2024 için mütevazı satış tahminlerini içeren benzer bir raporun ardından geldi. Oyuncak endüstrisindeki güçlü koşullar, performansta açıkça görülüyor. Bu sanayi devlerinin arasında yer alıyor ve tüketicilerin eğlence ürünlerine yaptığı harcamaların azaldığı bir döneme işaret ediyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu