Haber

Hindistan’da 6 yaşındaki kızı çita öldürdü

Hindistan’ın Andra Pradeş eyaletine bağlı Tirumala kentinde altı yaşındaki bir kız çocuğu bir çita tarafından ezilerek öldürüldü. Polis Cumartesi günü bu kızın, Lord Venkateswara’nın darshan’ı için Tirumala’ya yürüyerek gelen Nellore ilçesinden bir kız olduğunu söyledi.

Kız, Cuma gecesi Narasimha Swamy tapınağının yakınındaki Alipiri yürüyüş yolunda Tirumala yolunda kayboldu. Yetkililer, Akshita adlı kurbanın Cumartesi günü erken saatlerde Lakshminarasimhaswamy tapınağında ölü bulunduğunu söyledi.

Kız akşam 7 civarında ortadan kayboldu ve ailesi onu aramaya başladı. Onu bulamayınca Tirumala’da kayıp olduğunu polise bildirdiler. Kızın bulunması umuduyla kamuoyuna duyuru yapıldı ve haber sosyal medyada geniş yankı buldu.

Polis Cuma gecesi arama yapamadı, ancak Cumartesi günü erken saatlerde arandı. Polis, Tirumala yolunun 7. kilometresinde yerde kan lekeleri buldu.

Olay yerine gelen polis ekiplerince küçük kızın cenazesi otopsi yapılmak üzere Tirupati’deki Ruia Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Kızın Cuma gecesi bir çita tarafından saldırıya uğradığına inanılıyor. Ancak orman yetkilileri, ölen kişinin vahşi bir ayının saldırısına uğradığına inanıyor.

İlçe Orman Sorumlusu, “Yaptığımız ön inceleme sonucunda kızın vahşi ayı saldırısında öldüğü sonucuna vardık. Tek başına yürürken vahşi bir ayı tarafından kaçırıldığını ve yoldan saptıktan sonra saldırıya uğradığını düşünüyoruz” dedi. DFO) Tirumala Tirupati Devasthanams’ta (TTD).

DFO, güvenlik kamerası görüntülerinden de kanıt bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Cenazenin gönderildiği Tirupati’deki Devlet Hastanesinden alınacak otopsi raporunun ardından şüphelerimiz netleşecek” dedi.

ferizliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu