Yaşam

İsmail İlhan Hatipoğlu kimdir? Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı İsmail İlhan Hatipoğlu kaç yaşında, nereli?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre yeni Bakan Yardımcıları belli oldu. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına İsmail İlhan Hatipoğlu atandı. Atama kararının ardından İsmail İlhan Hatipoğlu’nun biyografisi merak konusu oldu. Peki İsmail İlhan Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında ve nerelidir?

Detaylar burada…

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı İsmail İlhan Hatipoğlu kimdir?

Resmi Gazete’de yayımlanan Atama Kararına göre İsmail İlhan Hatipoğlu, 21 Haziran 2023 tarihi itibarıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Hatipoğlu, 2016 yılına kadar Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüttü.

İsmail İlhan Hatipoğlu’nun Biyografisi

İsmail İlhan Hatipoğlu, 1968 yılında Karaman’da doğdu. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nde tamamladı.

Mezuniyetinin ardından 2000 yılına kadar Gelirler Genel Müdürlüğü Gelir Kontrolörü olarak görev yaptı. Daha sonra 2003 yılına kadar başkontrolör olarak görev yaptı.

İsmail İlhan Hatipoğlu’nun Kariyeri

2003 yılında başkontrollük görevinden ayrılan Hatipoğlu, 2005 yılına kadar Gelirler Genel Müdürlüğü’nde daire başkanlığı görevini üstlendi.

Daha sonra 2005-2007 yılları ortasında Gelir Yönetimi Bölüm Başkanı ve Gelir Kontrolörleri Lideri, 2007-2009 ortalarında ise Gelir Yönetimi Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

2009-2016 yılları arasında Bütçe ve Mali Denetim Genel Müdürü olarak görev yapan Hatipoğlu, Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulundu. Ayrıca İç Kontrol Uyum Konseyi Başkanlığı ve Devlet Ekleri İzleme ve Denetim Komitesi üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu