Haber

İzmir’de KYK Yurdunda Öğrenciler Ayaklandı

KERİM UĞUR

izmir 1962 yılında KYK’ye bağlı Karabağlar Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan bir öğrenci, yurdun içinden çektiği görüntülerle kendisine sağlanan barınma koşullarına isyan etti. Suyun sürekli kesildiğini ve çalışma ortamının yetersiz olduğunu belirten öğrenci, “Karabağlar Erkek Öğrenci Yurdu’nda sürekli su kesiliyor. Dün gece sıcak su yoktu, öğrenciler soğuk suyla duş aldılar. ” dedi ve çektiği videoyla deneyimlerini ortaya çıkardı.

İzmir’in Karabağlar ilçesinde Gençlik ve Kültür Spor Bakanlık bünyesindeki Karabağlar Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan bir öğrenci, yurt koşullarına isyan etti. Yurtta sürekli su sıkıntısı ve internet olmamasından şikayetçi olan öğrenci, sıcak su olmadığı için öğrencilerin soğuk suyla duş almak zorunda kaldıklarını söyledi. Öğrenci, yurt görsellerine yer verdiği videoda şunları ifade etti:

“Karabağlar Erkek Öğrenci Yurdu’nda sürekli su kesiliyor. Dün gece sıcak su yoktu, öğrenciler soğuk suyla duş aldılar. Bazı odalarda su yok, bir haftadır susuz kalan odalar var. Öğrenciler hastalanmaya başladık.Çalışma ortamımız yok, 1,5 ay internet olacak deniyor, bekliyoruz.Telefonlar çalışmıyor.Bu öğrenci yurdunda dört blok var ve hepsi yedi katlı. Asansörlerin bir ay daha çalışacağı söylendi ama hala bir hareket yok. Bazı odaları su basmış, duvarlar ıslak. Isıtma çalışmıyor, öğrenciler ısınmak için sadece çay ve yorganlarına güveniyorlar. .700 “Biz öğrenciler mağduruz.”

1,5 aydır inşaatı devam eden çalışma odasının görüntülerini paylaşan yurt öğrencisi, “Burada 700 öğrencimiz var, bize sağlanan çalışma ortamı burası” dedi.

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu