Ekonomi

Karakan Holding’ten Güneş’e 300 Megavatlık Yatırım

Yenilenebilir ve daima güneş enerjisi kaynağının değerine vurgu yapan Solarex İstanbul Fuarı, çevre dostu çözümleri ile bugün kapılarını ziyaretçilerine açtı.

İstanbul Fuar Merkezi’nde son teknoloji eserlerin uluslararası arenada sergilendiği ve milyonlarca dolarlık anlaşmalara imza atılması hedeflenen fuar; Türkiye Özel Departmanı Çay Dairesi Başkanı Doğuş Çay,  70 milyon dolarlık yeni Karakan Enerji Projesi ile güneş enerjisi pazarına girdi.

Karbon salınımını azaltmak için güneş enerjisi üretim paneli fabrikası kuran ve bu panelleri fabrikalarının çatı ve topraklarına yerleştiren Karakan Holding, geleceğin güneş enerjisi yatırım potansiyelinin geleceğine inanarak bu proje için yaklaşık 70 milyon dolarlık yatırım yaptı. ülke artardı.

“ŞİRKETİMİZİN ÖNCESİ YENİLENEBİLİR ENERJİDİR”

Doğuş Çay Yönetim Kurulu Üyesi Şahane Karakan Batallı : “Toplumumuzun geleceği için yenilenebilir ve çevre dostu güçlerin çok değerli bir payı var. Yatırımlarda güneşe dayalı üretim tercih edilerek hem doğa korunur hem de ülke yerli kaynaklardan yararlanır. Karakan Holding olarak artık kendi güneş enerjisi üretim panelimizi devreye alacağız. Karakan Enerji projemizle hem sürdürülebilir bir çevre sağlanmasına yardımcı olacağız hem de GES projelerinin büyümesine katkı sağlayacağız. Çevreyi değerli bir hazine olarak gören ve tüm canlıların yararı gözetilerek en iyi şekilde korunması gerektiğine inanan bir şirket olarak fabrikalarımızın çatısında ve fabrikalarımızın çatısında 70 megavatlık güneş enerjimiz var. üretimimiz sırasında karbon salınımını azaltmak amacı ile 300 megavatın üzerinde zemin ve kendi panel tesisimiz. panel üretim hatları kurduk. Afyon’da 10 milyon doları aşan güneş enerjisi üretim paneli fabrikamızla birlikte toplam yatırımımız 70 milyon dolara ulaştı. Böylece kendi gücümüzü üretebilir hale geldik” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu