Haber

Manisa Akhisar’da sellere müdahale

MANİSA (İGFA) – Manisa’nın Akhisar ilçesinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen sağanak yağış uyarısının ardından bazı noktalarda su baskınları yaşandı. İlçede metrekareye 80 kilogramın üzerinde yağış düştü.

Öğleden sonra şiddetini artıran yağmura karşı Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimleri ve MASKİ MAKOM ekipleri su seviyesinin yükseldiği noktalara 242 işçi ve 71 araç ile iş makinesiyle müdahale etti.

Ekipler çalışmalarını öncelikle Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’nin bulunduğu bölgede yoğunlaştırdı. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydıner, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Süratlı, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Manisa İl Afet Acil Durum Müdürü Güray Karakaya, Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal, Kanalizasyon Daire Başkanı Cem Çöllü, Çevre Savunma ve Denetim Daire Başkanı Mümin Deniz ve Akhisar İlçe Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Murat İpek de sahada izledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün geçmiş olsun açıklaması yaptı. Önder Ergün, “İlimiz genelinde yaşanan şiddetli yağış Akhisar’ımızda da etkili oldu, ilçemizde maalesef seller meydana geldi. Büyükşehir ve MASKİ olarak ilçemizde tüm ekiplerimizle teyakkuz çalışması yapıyoruz. Tüm hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu