Haber

Marmaris’te 25 düzensiz göçmen yakalandı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde kaçak barınma ve göç olaylarıyla mücadele amacıyla yürütülen çalışmada Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ve Çaba Grup Müdürlüğü ekipleri, ilçede yapılan titiz kontroller sonucunda 25 düzensiz göçmeni bir evde yakaladı.

Olay, dün öğle saatlerinde Marmaris Kemeraltı Mahallesi 103. Sokak üzerindeki bir evde meydana geldi. Marmaris Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ve Çaba Grup Müdürlüğü ekipleri, saha çalışması sonucunda çok sayıda yabancı uyruklu vatandaşın evde kaldığını, marketlerden can yeleği ve can yeleği satın aldıklarını öğrendi. Cumhuriyet Savcılığı’ndan aldığı talimat üzerine harekete geçen polis, söz konusu adrese operasyon düzenledi. Operasyonda 20 metrekarelik evde 25 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan göçmenler, Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne teslim edildi. Karakolda işlemleri tamamlanan kaçak göçmenler geri gönderme merkezine gönderildi.

25 kaçak göçmenin kaldığı 1+1 evin sahibinin evi başkasına kiraladığı, evi kiralayan kişinin ise evi bu amaçlarla kullandığı öğrenildi. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu