Ekonomi

Niksar Belediye Başkanı Manisa Merkezi Atıksu Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulundu

Manisa ve Kanalizasyon İşletmesi Genel Müdürlüğü (MASKİ) tarafından hayata geçirilen Manisa Merkezi Atıksu Arıtma Tesisinde Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve beraberindeki teknik heyet incelemelerde bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kelkit Havzası’nın korunması için birçok kurumla iş birliği içinde çalışan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve beraberindeki teknik heyet Manisa Merkezi Atıksu Arıtma Tesisi’ni ziyaret etti.

Bütçesi Avrupa Birliği tarafından karşılanan Niksar Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi Projesi kapsamında düzenlenen teknik gezide MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Atıksu Arıtma Şube Müdürleri ve Mühendisleri ile atıksu arıtma tesisi hakkında bilgi verdi. Departman.

Avrupa Birliği ile birlikte yürüttükleri arıtma tesisinin birkaç ay içinde faaliyete geçeceğini belirten Özcan, “Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin tecrübelerinden faydalanmak istedik. Teknik bir geziydi. Atıksu arıtma tesisini ziyaret etmiştik. Daha önce Fransa’da bir fabrika kurduk ama Manisa’da güler yüzler, tatlı sözler, sempati ve samimiyetle karşılandık. Böyle bir fırsatı bizlere sunduğu için çok değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu