Haber

Nükleer silahlarla ilgili tüm riskleri azaltmak için İsviçre’den acil eylem

Rusya’nın Belarus’ta taktik nükleer silahlar konuşlandıracağını açıklamasının ardından İsviçre, “nükleer silahlarla ilgili tüm riskleri azaltmak için acil eylem” çağrısında bulundu.

İsviçre Dışişleri Bakanlığı konuyu Twitter hesabından paylaştı.

Yazıda, “Rusya’nın Belarus’ta taktik nükleer silahlar konuşlandırmayı planladığına dair haberlere dayanarak, İsviçre nükleer silahlarla ilgili tüm riskleri azaltmak için acil önlemler almaya davet ediyor” denildi. kelimeler yer aldı.

Bir nükleer savaşın asla kazanılamayacağı ve kazanılmaması gerektiğinin vurgulandığı paylaşımda, gerginliğin önlenmesi için bir davet de yer aldı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 25 Mart’ta Belarus’a taktik nükleer silah yerleştireceklerini açıklayarak, “Bunu nükleer silahların yayılmasının önlenmesi konusundaki uluslararası yükümlülüklerimizi ihlal etmeden yapacağız.” dedi.

NATO ve Avrupa Birliği (AB), Rusya’nın Belarus’a taktik nükleer silah yerleştirme kararını “sorumsuzca” bulduklarını söyledi.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı da Putin’in kararı nedeniyle Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin inanılmaz bir şekilde toplanmasını talep etti.

nurhakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu