Haber

Pınar Karşıyaka yarı finale yükseldi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek finalinde Frutti Extra Bursaspor’u 2-0 mağlup eden Pınar Karşıyaka’nın teknik direktörü Ufuk Sarıca, “Önemli bir galibiyet aldık, 2-0 kazanarak yarı finale yükseldik. 0. Şimdi rakibimizi yendik, bekleyeceğiz.” söz konusu.

Sarıca, yaptığı açıklamada, dünkü maçta Frutti Extra Bursaspor’un da çaba sarf ettiğini ancak kadro olarak daha uygun olduklarını gösterdiklerini belirtti.

İlk maçta oyunun kontrolünü ellerinde tuttuklarını ancak üç sayılık atışlarda başarılı olamadıklarını belirten Sarıca, şunları kaydetti:

“Maç boyunca özellikle ilk periyotta çok iyi savunma yaptık. Deplasmanda oynamamız gereken şekilde oynadık, düşürdüğümüz toplarla bulduğumuz sayılar, içerideki ve dışarıdaki istikrarımız kazanmak için çok değerliydi. Korumak Oyun planımız bize deplasman galibiyetini getiren en büyük etken oldu. 8-9 binler.Seyirci önünde kazanmak kolay değil ama 3. periyot dışında hiçbir zaman kontrolümüzü kaybetmedik. 3. periyotta dengeleri kaybettik. , Skorda yok ama oyun içinde dengeyi kaybettik bu da çok normal Böyle bir atmosferde bu kadar farkı uzun süre korumak kolay değil Değerli bir galibiyet aldık 2- Başardık 0 kazanarak yarı finale yükseldik. Şimdi rakibimizi bekleyeceğiz.”

Pınar Karşıyaka’nın play-off yarı finaldeki rakibi yarın Ankara’da oynanacak Türk Telekom-Galatasaray Nef maçının galibi olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu