Haber

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Mogadişu heyetini ağırladı

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Sakarya’ya gelen Mogadişu heyetini Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Şanlı ağırladı. Her türlü iş birliğine açık olduklarını ifade eden Başkan Yüce, “Geçmişe dayanan kardeşlik duygularımızı mesleki alanda geliştirmeye ve iki şehir arasında belediyecilik başta olmak üzere birçok alanda çalışmaya hazırız.”

Somali’nin başkenti Mogadişu’dan gelen heyeti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ağırladı. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Sakarya’ya gelen heyet, gün boyu Büyükşehir Belediyesi birimlerini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Ziyaretlerin son durağında Önder Şanlı’nın ağırlandığı heyet çeşitli konularda bilgi alışverişinde bulundu. Oldukça sıcak bir atmosferde gerçekleşen ziyarette başta kardeş şehir belediyesi projesi olmak üzere birçok alanda iş birliği beyannamesi verildi. Ziyarete Mogadişu Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdiaziz Osman Mohamed, Yabancı Tahviller Daire Başkanı Mohamed Hassan Mohamed, Gayrimenkul ve Kamulaştırma Genel Müdürü Abdurahman Mohamed, Mustafa Abdullahi Hussein ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları katıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Önder Aziz, tarihi bağların yeniden tazelendiğini dile getirerek, “Sakarya olarak Mogadişu’daki tüm Afrikalı dostlarımızla hep istişare halinde olduk. Zaman zaman onlara misafir olduk, zaman zaman da onları şirin şehrimiz Sakarya’da ağırladık. Bütün bunların temelinde elbette sevgi ve kardeşlik duygusu yatıyor. kültürel ve tarihi bağdır.” Yaşanabilir kentler kurmak için tüm imkanlarımızı kullanmaya devam edeceğiz. Mesleki alanda kardeşlik duygularımızı geliştirmek ve iki şehrin ortasında çalışmak için başta iki şehrin ortasında olmak üzere birçok alanda çalışmaya hazırız” dedi.

Mogadişu ile iş birliğinin önemine vurgu yapan Başkan Yüce, “Göreve geldiğimiz günden bu yana tarım faaliyetleri başta olmak üzere birçok alanda değerli projelere imza attık. Geliştirdiğimiz tüm proje ve yenilikleri paylaşma konusunda çok hassas davrandık. Gerek yurt içi gerekse yurt dışından projelerimizi ziyarete gelen misafirlerimizle gerekli tüm bilgileri paylaştık. Şimdi Mogadişu’daki modern dostlarımız için aynı hassasiyeti, birlikte yürüteceğimiz modern dostlarımız konusunda daha hassas davranarak modern dostlarımızın da bir arada olmasını sağlıyoruz. Acele hareket etmek, istikamette kullanmamızı sağlayacaktır” dedi. – SAKARYA

evrenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu