Haber

Sakarya’da Vagon Kıraathanesi açılıyor

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin toplumsal hayatına kazandırılan Vagon Kıraathanesi açılıyor. Türkiye vagon endüstrisinin merkezi olan Sakarya’da Mithatpaşa bölgesinde hayata geçirilen projeninhayırlı olmasını dileyen Lider Ekrem Aziz Sakaryalıları açılışa davet etti. Şanlı, “14 Kasım Pazartesi günü saat 16.00’da tüm hemşerilerimizi bu güzel projenin açılışını birlikte yapmaya davet ediyorum” dedi.

Proje kapsamında parka yerleştirilen vagon sil baştan yenilendi. İç dizaynı ise kafe hizmeti verecek biçimde hazırlandı. Vagonun cephesine duraklar inşa edildi. Ayrıyeten ahşap yürüyüş yolları ve korkuluklarla bölge estetik bir görünüme kavuştu. Çark Deresi üzerine inşa edilen dekoratif köprünün yanı sıra kamelyalar, çocuk oyun alanları da bölgeye kazandırıldı. Vagon Kıraathanesi’nin içerisinde ise kafe, restoran ve kütüphane de yer alıyor.

Şehre yeni bir toplumsal hayat alanı kazandırmanın memnunluğunu yaşadıklarını tabir eden Lider Ekrem Şanlı, Sakarya’nın sembolü olan vagonu, hoş bir projeyle kente armağan ettiklerini söyledi. Ulu, “Vagon Kıraathanesi, açılışa hazır. Kafe ve restoranın yanı sıra yeni bir yaşam alanı haline taşıdığımız bölgede yeşil alanlar, oturma alanları, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları da yer alıyor. 14 Kasım Pazartesi günü saat 14.00’da gerçekleştireceğimiz açılış programına tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu