Ekonomi

Sel basan işletmelere 12 ay ödemesiz 300 bin TL kredi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan sel felaketinden etkilenen afetzedeler için açıkladığı “Acil Destek Kredisi”nin detayları belli oldu.

KOSGEB, Karadeniz Bölgesi’nde şiddetli yağış ve selden etkilenen Amasya, Samsun, Sinop ve Kastamonu’daki KOBİ’lerin faaliyetlerine hızla dönebilmeleri için ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Acil Destek Kredisi Programı uygulayacak. İşletmelerin acil ihtiyaçları için 300 bin liraya kadar kullanacağı kredinin kar payı ve faizi KOSGEB tarafından karşılanacak.

Toplam 36 vadeli işlem

KOBİ’ler ilk 12 ayı ödemesiz olmak üzere 36 ay vadeli sıfır faizli kredi kullanabilecek. Ayrıca Kredi Garanti Fonu, kredi başvuru sürecinde teminat sorunu yaşayan işletmelere teminat verecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KOSGEB’in dünkü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından Samsun, Amasya, Sinop ve Kastamonu’da sel felaketinden etkilenen işletmeler için Acil Takviye Kredi Programı başlattığını söyledi.

Erdoğan, sel felaketinde hayatı olumsuz etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı ve ilgili kurumların bozuk yolların onarımından diğer mağduriyetlerin giderilmesine kadar her konuda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Erdoğan, “KOSGEB tarafından devreye aldığımız acil destek kredisi ile afetzede iş yerlerimizin yanındayız.”

haber-havsa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu