Haber

Yavuz Ağıralioğlu’ndan istifa açıklaması: Ahlaksız kazanmaktansa…!

Daha önce de Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının seçim sürecini sert sözlerle eleştiren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, “Bu belaya ortak olmayacağım” diyerek partisinden istifa etti.

İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun açıklaması şöyle;

Siyasi çabamda partim ve partimin mensubu olduğu bu pakttaki konumum partime yük olmaya başladı. Benim istifam böyle bir duygu içeriyor. Ortak cumhurbaşkanı adaylığı vasiyetini imzalamadım, partimin 35 günde bir oldubitti ile karşı karşıya kalmasına ve boşa çaba sarf edilmesine itiraz ettim. Dayatmayı kabul edilemez bulduğumdan bahsetmiştim. Adaylık için başvurmadım. Bu benim için erdemliydi. Erdemli ve mecburi olan kısım şu ki, yaptığım açıklamalarla partimin mutabık kaldığı siyasi mekanın gölgesi oldum.

Köprüyü geçmek için hata diyecek adam değilim. Kuralsız, ahlaksız, ilkesiz, ölçüsüz kazanmaktansa; Cesaretle kaybetmeyi tercih eden politik dile öncelik verdim.

Bu dayatmadan sonra ülkenin en müstesna makamlarının şantaja maruz kalmasıyla bana dayatılan kararı ben verdim.

İyi Parti ile siyasi ilişkimi sonlandırıyorum. Bitirdiğim şey, Yeter Parti’nin kırmızı çizgisi olarak bildiğim şey. Yemin etmem, onlar benim arkadaşlarım. Haklarını ihlal etmiyorum ama onlara güç diliyorum.

İş değişikliğinden sonra aldığım tavırlar ortada. 3 4 kez iş değişikliğine maruz kaldım, bazılarını basından öğrendim. Basından görevimin değiştiğini iki kez öğrendiğimde kendimi çok değersiz hissettim.

Pazartesi günü Genel Başkan’dan randevu istedim. Böyle bir hassasiyetim vardı. Sonunda birlikte bir yolculuğa çıktık. Görevlerimi yerine getirirken milletimizi mahcup etmediğimi ve partililere yük olmadığımı düşünüyorum. Ben hiçbir mevkide milletimden ve partideki arkadaşlarımdan utanmadım. Her şeyi elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım.

İYİ Parti hakarete uğrayanların, suçlananların partisidir.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu