Ekonomi

ABD Spot Bitcoin ETF’lerine fon girişi artmaya devam ediyor

Investing.com – Geçen hafta faaliyete geçen gelişmeler bitcoinETF yatırım ürünleri dünkü işlemlerde bugüne kadarki en yüksek net girişi kaydetti.

K33 Araştırma bilgisine göre önceki günkü olumsuz seyrin ardından dün 10.570 BTC net giriş görüldü. ETF’yi tespit etmekTalebi yeniden hızlandı.

BlackRock ve Fidelity’nin pazar hakimiyeti devam ediyor

Spot Bitcoin ETF’lerinin hacmi 4. işlem gününün sonunda 12 milyar dolara yaklaştı. Grayscale, BlackRock ve Fidelity toplam işlem hacminin yaklaşık %90’ını yönetmeye devam ediyor. Dünkü işlem hacmi 2,2 milyar dolara ulaşırken, bu hacim geçen haftanın ilk gününde kaydedilen 4,6 milyar dolar ve Cuma günkü 3 milyar doların altında kaldı.

Siyah KayaVe Sadakat Spot ETF ürünleri, ilk 3 işlem gününde sırasıyla 710 milyon $ ve 524 milyon $’lık fon akışıyla diğerlerinden önde olmaya devam ediyor. Grayscale bunu bir ETF’ye dönüştürdü. GBTC Hissesinden arbitraj nedeniyle 1,2 milyar dolarlık çıkış görüldü. Böylece spot Bitcoin ETF’lerine şu anda 782,5 milyon dolarlık net giriş kaydedildi.

BlackRock, geniş yatırımcı tabanının spot Bitcoin ETF ile ilgilendiğini söylüyor

BlackRock ABD iShares Ürün Lideri Rachel Aguirre, Bloomberg’e her türden yatırımcının ETF ürünüyle ilgilendiğini söyledi.

Ancak Aguirre, Bitcoin destekli yatırım fonunun BlackRock’un model portföylerine dahil edilip edilmeyeceği sorusunu yanıtsız bıraktı. Rachel Aguirre, şirketin öncelikli olarak müşterileri ve finansal danışmanları için Bitcoin ile ilgili eğitim programlarına odaklandığını ekledi.

InvestingPro ile Yatırımlarınızı Zirveye Taşıyın!

Borsa verileri, adil fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere, yatırımlarınızdan faydalanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara InvestingPro ile erişin! InvestingPro’yu seçtiğiniz plana göre %60’a varan indirimle almak için indirim kuponlarımızı kullanabilirsiniz. Yıllık abonelikte INVTROZEL1A , iki yıllık abonelik için INVTROZEL2 Kodu kullanabilirsiniz. 31 Ocak’a kadar geçerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu