Haber

Ardanuç’ta kano etkinliği düzenlendi

UĞUR İSTANBULU

Artvin’in Ardanuç ilçesine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan Aydın Köyü Ciritdüzü yayla şenliklerinin yapıldığı alanda bulunan gölün tanıtımı amacıyla Ardanuç Kaymakamlığı tarafından kano etkinliği düzenlendi. Ardanuç Kaymakamı Mehmet Çelik, “Turizm değeri çok yüksek bir ilçe. Ardanuç’u ve Ardanuç’un değerlerini halkımıza tanıtacağız ve Ardanuç’u hak ettiği değerin üzerine çıkaracağız.”

Ardanuç Kaymakamlığı, Ardahan ile doğu deniz sınırında yer alan Artvin’in Ardanuç ilçesinin yer altı ve yer üstü tarihi yapılarıyla turizme kazandırılması için çalışma başlattı. Bu kapsamda kano sporcuları Ardanuç’un doğal gölünün tanıtımı için etkinlik düzenledi.

“ARDANUC, ARTVİN’İN KEŞFEDİLMEMİŞ BİR İNCİSİDİR”

Ardanuç Kaymakamı Mehmet Çelik şunları söyledi:

“Ardanuç ilçemize bağlı Aydın Köyü Söğütdüzü yaylasında bulunan göletimizde, Gençler Spor Burada İl Müdürlüğümüzün kanocuları faaliyet göstermektedir. Halkımız bu etkinliğe ilgi gösterdi, teşekkür ederiz. Ardanuç ilçesi doğal güzellikleri, doğal yapıları ve tarihi yapıları ile Artvin’in incisi gibidir belki de keşfedilmemiş bir incisi gibi düşünebiliriz. Adakalesi, Cehennem Çayı kanyonu, Rabat kilisesi ve Aydın Köyü, Gürleşi, Tosunlusu ile yaylaları, mezraları, trekking alanları, tatil köyleri, otelleri ile milletimizi ve açıkçası tüm halkımızı Ardanuç’a bekliyoruz. Turizm değeri çok yüksek olan bir ilçemiz daha hak ettiği yeri görmedi ama elimizden geldiğince gerek İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzle gerekse İl Gençlik ve Spor Müdürlüklerimiz aracılığıyla Ardanuç’u ve Ardanuç’un değerini halkımıza tanıtacağız. , Kaymakamlığımız ve Valiliğimiz ve onların desteği ile. Değerinin üzerine çıkaracağız” dedi.

“YATIRIMCILARDAN İSTEĞİMİZ VAR, DOĞAMIZLA OYNAMAYIN”

Turizm işletmecisi Kadem Erdem, şunları söyledi:

“Ardanuç’un gerçekten tanıtıma ihtiyacı var, keşfedilmemiş gezilip görülecek çok yer var. İnsanlar gelip vakit geçirdiklerinde mağdur olmasın diye tatil köyü yaptık. Ardanuç ile birlikte işimizi tanıtma fırsatı.hem yatırım hem de getiri açısından bir numara.İnsanlar artık denizden kumdan sıkıldı bozulmamış doğa istiyor.Artvin olarak biz Artvin olarak tamamen doğalız. doğamızın bozulmamış ve ilçemizin Ardanuç’un tamamen doğal olduğunu ve bakirliğini gizleyerek tanıtmaya çalışıyoruz. Söğütdüzü gölü de kano gördü ve inşallah bundan sonra kanocuların uğrak yeri olur.”

“ARDANUCTA GECESİNDE DÜKKANIN MAĞAZASI KİLİTLİ DEĞİL ARABALARININ CAMLARI AÇILIR”

Vatandaş Caner Can şunları söyledi:

“Ankara’dan ilk defa geldim, Artvin’e ziyarete geldim, daha önce Karadeniz’de Trabzon’a geldim. Artvin’e gelip Artvin’i gezme fırsatım oldu ve Ardanuç’u çok beğendim. Özellikle Ardanuç muhteşem. doğasıyla, güzellikleriyle, yemekleriyle, insanları ve kültürüyle çok güzel bir belde ve açıkçası ben Ardanuç’u çok sevdim ve sevdim.

“GÜZEL ARDANUC KÖYÜNÜ KANOYLU TANITALIM DEDİK”

Ardanuç Gençlik Spor Bölge Müdürü Emrah Yılmaz, “Ardanuç’un en güzel köylerinden biri olan Aydın köyündeyiz. Söğütdüzü yayla şenliklerinin yapıldığı bölgedeyiz ve bu doğayı en iyi nasıl tanıtabiliriz diye düşündük. spor Yusufeli Gençlik ve Spor Bölge Müdürümüzün katılımıyla bugün ve etkinliklerimiz ile kano sporcularımızı buraya götürdük. Hem spor, hem doğa, hem turizm” dedi.

Kano sporcusu Özcan Yılmaz, “6 yıldır bu sporu yapıyorum, altı Türkiye şampiyonluğum ve bir de uluslararası şampiyonluğum var. Artvin’in Yusufeli ilçesinde bu sporu yapıyorum.”

Kaynak: ANKA / Turizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu