Haber

Gazeteciler yeşil pasaport talebini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti

ANADOLU Yayıncılar Federasyonu öncülüğündeki bir grup gazeteci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşerek yeşil pasaport taleplerini iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yapılan görüşmeye Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Kanal D Ankara Temsilcisi Zafer Şahin de katıldı. Anadolu Yayıncılar Federasyonu Başkanı Sinan Burhan, toplantıda, Filistin’deki savaşın gazetecilerin yeşil pasaport ihtiyacını bir kez daha gündeme getirdiğini ve 4 bine yakın basın mensubunun bu pasaportu talep ettiğini belirtti. Burhan, “Hukukçular ya da diğer meslek grupları kadar talep yok. Gazetecilik dinamik bir alan, sürekli krizler ve savaşlar oluyor. O yüzden hızlı hareket etmemiz gerekiyor.”

Burhan, mesleki bir gereklilik olan yeşil pasaport konusunda farklı konularda farklı görüşlere sahip gazetecilerin hemfikir olduğunu da belirterek, toplumun her kesiminden gazetecilerin bu konuda bir ihtiyaç olduğunu belirttiklerini vurguladı.

Hande Fırat ise TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve İrtibat Lideri Fahrettin Altun ile de görüştüklerini hatırlatarak destek talebini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderilen belgede, 5 yıldır basın kartı sahibi olan gazetecilere yeşil pasaport verilmesi önerisi de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin talebini değerlendireceklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu