Yaşam

Genco Erkal ve Dostlar Tiyatrosu 22. Vehbi Koç Ödülü’nü aldı

Vehbi Koç Vakfı tarafından her yıl verilen Vehbi Koç Ödülü bu yıl sahibini buldu.

Ahu Antmen ve Ahu Antmen’den oluşan Seçici Kurul’un önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Dikmen Gürün başkanlığında Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu, Prof. Alin Taşçıyan; 22. Vehbi Koç Ödülü’nü aldı. Genco Erkal ödülünü Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç’tan aldı.

Divan Kuruçeşme’de düzenlenen ödül töreninde konuşan Ömer Koç, “2023 olağanüstü özel bir yıl… Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş vizyonuyla kurduğu Cumhuriyetimizin 100. yılını hep birlikte kutlayacağız. zamanının çok ilerisinde ve Türkiye için hâlâ tek geçerli yol.”

Ömer Koç konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ulu Önder’in ‘Hepiniz milletvekilleri, temsilciler, hatta şefler olabilirsiniz ama sanatçı olamazsınız’ ve ‘Sanat ve sanatkârsız bir milletin hayatı dolu olamaz’ sözleri muasır medeniyet algısını yansıtır. Cumhuriyet değerleriyle özdeştir. sanata, sanatçıya ve kültüre verdiği desteği açıkça göstermektedir. Vehbi Koç Ödülü’nü böylesine anlamlı bir yılda, kültür sanat alanında emektar sayılan bir vatansevere ve çok değerli bir sanat kurumuna armağan etmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. kurucularından biridir. Seçici kurulumuz bu yılki ödülü değerli tiyatro sanatçımız Genco Erkal ve Dostlar Tiyatro’ya verdi. Onları canı gönülden kutluyorum.”

Genco Erkal ödül töreninde yaptığı konuşmada “Bugün hakkımda o kadar güzel şeyler söylendi ki gururlandım, sadece teşekkür etmekle yetindim. Ödül tanıtım sinemasında hak etmediğim ölçüde beni öven arkadaşlar sayesinde varlar. Bu ödülle birlikte 64 yıllık sanat hayatımın zirvesine ulaşmak üzereyim. Beni bu ödül için öneren seçici kurul üyelerine çok teşekkür ederim. En büyük teşekkür doğal olarak Vehbi Koç Vakfı’nadır. Bana verilen bu çok değerli ve prestijli ödül için Vehbi Koç Vakfı’na en içten teşekkürlerimi sunuyorum.” (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu