Ekonomi

İçişleri Bakanlığı’ndan fahiş fiyat tedbiri

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, valiliklere “Afet Bölgelerinde Eşya Taşıma Tarifeleri” konulu genelge gönderildi.

Buna göre, nakliye şirketleri piyasa koşullarındaki taşıma maliyetleri üzerinden bölgesel koşulları değerlendirerek yüzde 15’lik esneklik bandında aşağı veya yukarı yönlü fiyatlandırma yapacak.

Genelgeye göre, 4+1’e kadar olan dairelerde market koşullarında şehir içi personel maliyeti (25 kilometre dahil) ile evden eve eşya taşıma bedeli en fazla 6 bin lira, en fazla 9 bin lira olacak. iller içinde ilçelerin ortasında personel bedeli dahil bin lira.

Şehirlerin ortasında konuttan konuta eşya taşıma işinde, şehir içi ulaşım bedeli 6 bin lira, azami 10 lira (25 kilometreyi geçen kısım için), kilometre başı 10 lira, ayrıca 1000 lira. Gidiş asansörü bedeli 2 bin lira, Gidiş personel ücreti 2 bin lira, Şoför ücreti 1000 lira. eklenecek.

Ulaşım işleri için asansör kiralanması durumunda, onuncu kata kadar azami asansör kiralama bedeli 1000 TL olup, bu katın üzerindeki her kat için ayrıca 100 TL kira bedeli tahsil edilecektir.

midyat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu