Haber

Tepkisel Kurtarıcının İfadesi Ortaya Çıktı

Hatay’daki depremin ardından enkazdan çıkardığı 4 yaşındaki Azra Duru Malaç ile çektiği video nedeniyle tepki toplayan arama kurtarma görevlisinin ifadesi ortaya çıktı. Personelin ifadesinde, enkazdan çıkarmanın heyecanıyla böyle bir video çektiğini söylediği belirtildi. Küçük Azra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Hatay’daki depremde enkazdan canlı olarak kurtarılan Azra Duru Malaç ile fotoğraf çektiren ve bunu sosyal medyada paylaşan arama-kurtarma görevlisinin sözü ortaya çıktı.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, terim arama kurtarma görevlisi Azra’yı çıkardıklarında enkazda ambulans olmadığını belirtti.

Arama-kurtarma görevlisi, sağlık ekipleri gelir gelmez bebeğe müdahale ettiklerini söylerken, Azra da bebeği enkazdan çıkarmanın heyecanıyla böyle bir fotoğraf çektirdi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’ın Antakya ilçesinde, yaşadıkları binanın çökmesi sonucu ailesiyle birlikte enkaz altında kalan 4 yaşındaki Azra Duru Malaç, arama kurtarma çalışmaları sonucunda enkazdan kurtarıldı.

Çalışmalara katılan bir işçi, enkazdan çıkarılan Azra’yı kucağına alarak çektiği görüntüyü sosyal medyada paylaştı.

Videoda Azra’nın başını havada tutmakta güçlük çektiği ve yarı baygın halde olduğu görüldü. Bazı sosyal medya kullanıcıları, söz konusu çalışanın acil duruma rağmen durup küçük çocuğu kucağında sallayarak fotoğraf çekmesi üzerine tepki göstermişti.

Enkazdan çıkarıldıktan sonra kaldırıldığı Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Azra Duru Malaç, 8 Şubat’ta hayatını kaybetti. Küçük kızın ölüm nedeninin doğal afet sonucu meydana gelen travma, ağır yaralanma, iç kanama, sol bacakta kırık ve sağ kolda modül kırığı olduğu öğrenildi.

Öte yandan Azra’nın annesi Fatma Malaç’ın da depremde hayatını kaybettiği, babası Mehmet Malaç’ın ise hayatta kaldığı belirtildi.

habermustafakemalpasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu