Haber

Kartal Belediyesi İşçi Maaşlarını Yüzde 65 Arttırdı

DİSK Genel-İş ile imzalanan ek protokol sonucunda Kartal Belediyesi, işçi maaşlarında yüzde 65 oranında rekor düzenlemeye gitti. İmzalanan ek protokol belediye çalışanları tarafından memnuniyetle karşılanırken, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Kartal’ı hep birlikte güzelleştirmeye devam edelim, biz büyük bir aileyiz.”

Kartal Belediyesi Hizmet Binası önünde düzenlenen ek protokol imza töreninde sendika temsilcilerinin zam oranlarına ilişkin bilgi vermesinin ardından Önder Gökhan Yüksel bir konuşma yaptı. Son öneriyi sendika temsilcilerinin yüzde 62’sinin yüzde 65’iyle onaylayan Önder Gökhan Yüksel’in yanıtı işçiler tarafından coşkuyla karşılandı.

“Daha yapılacak çok şey var”

“Daha yapacak çok işimiz var, biz büyük bir aileyiz” diyen Önder Yüksel, şöyle devam etti: “Ekonomik krizden dolayı işçi arkadaşlarımızın maaşları çok eridi. Bu durumda pazarlık yapacak durumda değiliz. Toplantılarımızda arkadaşlarımızla birlikte, bu nedenle dediğiniz rakamın düşmemesi lazım, yüzde 62 dediniz, ‘Ama yüzde 65 olsun. Birlikte çalışmaya devam edelim, Kartal’ı güzelleştirmeye, değiştirmeye birlikte devam edelim. Yapacak çok işimiz var diyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Biz büyük bir aileyiz” dedi.

Törenin sonunda belediye çalışanı, açıklanan zam oranlarını davul ve zurnalarla kutlayarak ve Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile hatıra fotoğrafı çektirerek karşıladı.

Ek protokol imza törenine Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, DİSK Genel İşletme İstanbul Anadolu Yakası 4 Nolu Şube Lideri Hasan Kandil, sendika temsilcileri ve belediye çalışanları katıldı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu