Haber

Muhacir Camii’nde Bereket Sofrası Kuruldu

Belediye Başkanı Alper Taban’ın her Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği “Rahmet Sofrası Toplantıları” bu hafta Turgutalp İlçesi Göçmen Mescidi’nde gerçekleştirildi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın kış dönemlerinde düzenlediği ‘Bereket Sofrası Topluluk Günleri Toplantıları’ devam ediyor. Her Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen ‘Bereket Sofrası’ halk günleri toplantılarının bu haftaki durağı Turgutalp Mahallesi oldu. Göçmen Mescidi’nde bu sabah Rahmet Sofrası kuruldu. Birlik ve beraberliği artırmak ve vatandaşlarla kucaklaşmak amacıyla düzenlenen Merhamet Sofrası toplantıları kapsamında Önder Alper Taban ve beraberindeki heyet, Turgutalp Mahallesi sakinleri ve cami cemaatiyle bir araya geldi.

 

MAHALLEYİN SORUNLARI KONUŞULACAK

Vatandaşların istek, şikâyet ve dileklerini Önder Taban ve ilgili yöneticilere ilk ağızdan aktardığı Rahmet Sofrası Halk Günleri etkinliğinde sabah namazının ardından mahalle sakinleri ve cami cemaati simit, zeytin ve peynirden oluşan kahvaltı yaparken, aynı zamanda da Zaman geçtikçe mahallenin ve bölgenin sorunları dinleniyor ve birlikte ortak çözümler üretiliyor.

 

KONUŞMAYA DEĞİL DİNLEMEYE GELDİK

Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, Genel Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, meclis üyeleri ve AK Partili yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirilen Merhamet Sofrası etkinliğinde, sabah namazı kılındıktan sonra cemaat, kahvede kahvaltı yaptı. Caminin karşısındaki ev. Zeytin, peynir ve simitten oluşan kahvaltının ardından vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Alper Taban, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Merhamet Sofrası toplantılarının amacının vatandaşı dinlemek olduğunu belirten Önder Taban, “Göreve geldiğimiz günden bu yana bu masaları Bereket Sofrası adı altında kuruyoruz. Bu vesileyle farklı mahallelerimizde farklı camilerimizin cemaatleriyle bir araya geliyoruz. Masamızı bereketlediğiniz için hepinize teşekkür ederim. Bu toplantıların amacı sizlerin talep, şikâyet, teklif ve taleplerini dinlemektir. İlçe Başkanımız, meclis üyelerimiz ve parti yöneticilerimizle birlikte bir aile olarak buradayız. Seni dinlemeye geldik. Muhtarımıza da teşekkür ediyorum. “Mahallemizle ilgili her zaman bizimle istişare halindedir” dedi.

Önder Taban, konuşmasının ardından mahalle sakinleriyle de sohbet etti. Vatandaşların İnegöl ve yaşadıkları mahalleye ilişkin kaygıları dinlenirken, talep ve ihtiyaçları konusunda da istişarelerde bulunuldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu