Haber

Manisa Kırkağaç’ta sele karşı ızgara temizliği

MANİSA (İGFA) –Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde şiddetli yağışlar nedeniyle oluşabilecek sellere karşı yağmur suyu şebeke temizliğine devam ediyor.

Kanalizasyon Dairesi ekiplerince Kırkağaç ilçesinde ana arterlerde başlatılan temizlik çalışmaları mahallede sorunlu noktalarda devam etti.

Yapılan çalışma ile kanalizasyon hattı iç kısımlarında ve yağmur suyu ızgaralarında katı atıklar ve yabancı elementlerin neden olduğu tıkanıklıklar temizlendi ve su birikintilerine karşı önlem alındı.

Ayrıca çevrede kirliliğe neden olacak hususlar da gruplar tarafından toplandı. Yağışlı havalarda sokaklarda biriken yağmur suları nedeniyle vatandaşlarımızın mağduriyetinin önüne geçildi.

Kanalizasyon Daire Başkanı Cem Çöllü, “Ani yağışlarla karşı karşıyayız. Bunun sonucunda yollar su ile kaplanırken, ızgaraların içerisine atılan çöpler nedeniyle vatandaşlar geçmekte zorluk yaşıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatıyla tüm gruplarımız temizlik ve daha uygun bir şekilde çalışmasını sağlama noktasında büyük bir hassasiyetle görev başındalar. Kırkağaç ilçemizde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için ekiplerimiz gerekli tedbirleri alıyor. Vatandaşlarımızı yağmur suyu şebekelerinin çöplük olarak kullanılmaması konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu