Haber

Eşya yerine arkadaşlarını alıp depremde hasar gören evinden çıktı.

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerde Hatay İskenderun’daki evleri hasar gören Seda Avcı (29) ve annesi, köpekleri ‘Kuki’ ve 7 yavrusuyla geldikleri Antalya’ya yerleşti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde Seda Avcı ve annesi Leyla Avcı’nın yaşadığı İskenderun’daki 5 katlı bina hasar gördü. Depremin ardından birinci kattaki evi oturulamaz hale gelen Avcı ve annesi, altın köpekleri ‘Kuki’ ve 7 yavrusunu yanlarına alarak Antalya’ya geldi. Burada binanın zemin katındaki evi kiraladıklarını söyleyen Seda Avcı, “Deprem olunca köpeğim ‘Kuki’yi annemle alıp dışarı çıktık. Evde 7 yavrumuz kaldı. Dışarıda yavrulara bakmam çok zor olur” diye konuştu. Yaklaşık 5 gün boyunca bu tür şeyler yaptım. Bir karar vermemiz gerekiyordu. Son olarak eve girdik ve birkaç modül kıyafet aldık. Daha sonra yavrularımızı alıp Antalya’ya geldik” dedi.

Avcı, ‘Kuki’ ve yavrularının hayatta olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, “Mama alacak paramız yok ama sorun değil. Onlar benim canım arkadaşlarım. Üstelik orada hayat çok zor. Alamadım. ‘Git. Canım arkadaşlarımdan başka bir şey göremedim. Eşyamız yok, durumumuz vahim. Ama biz burada yeni bir hayat kurmaya çalışıyoruz. ‘Kuki’ ile birlikte 8 köpeğimiz var. Bizim için çok zor ama elimizden gelen bir şey yok. İsteyen olursa sahiplenmeyi düşünüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu